Adrianek urodził się jako wcześniak w 31 tyg. ciąży, tzn. dziesięć tygodni przed wyznaczonym terminem .Ważył 930g.Urodził się w stanie dobrym, z własnym oddechem ,z nieznacznie obniżonym napięciem mięśniowym. Przez pierwszą dobę stosowano CPAP a pózniej tlenoterapię bierną do inkubatora. W inkubatorze Adrianek leżał 45 dni. Podczas pobytu w szpitalu(56 dni) borykaliśmy Się z sepsą, różnymi bakteriami .Po prawie dwóch miesiącach powrót do domu .I zaczęła się wtedy nasza walka o lepsze jutro dla Adrianka. Różne kontrole :okulista, neurolog, rehabilitant, ortopeda. Po sześciu miesiącach intensywnej rehabilitacji diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce, jeszcze nie wiadomo w jakim stopniu. Lekarze coś mówili, że nie będzie mówił ani chodził. Ale udowodniliśmy, że się pomylili .W wieku czterech lat pierwsza botulina. Efekt krótkotrwały. Konsultacja z doktorem Dobrowolskim w Busku. Szybka diagnoza-potrzebna operacja.7 września 2006 roku operowano przywodziciele i ścięgna Achillesa w Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej „Górka” w Busku-Zdroju. I tak zaczęła się nasza droga rehabilitacyjna na turnusach w Busku. Jezdzimy tam co roku, a wcześniej nawet kilka razy. Po operacji różnica nie do opisania. Adrianek stał się bardziej pewny siebie. Wcześniej chodził na paluszkach, co ograniczało jego samodzielność .Została postawiona ostateczna diagnoza : tetrapareza spastyczna czterokończynowa.
20 sierpnia 2011 Adrian przeszedł kolejną,bardziej skomplikowaną operację-osteotomię dwubodrową podkrętarzową.Polegała ona na przekręceniu kości w obu nóżkach.Po operacji siedem tygodni w gipsie.
Adrianek to bardzo pogodne dziecko. Nadal wymaga stałej rehabilitacji, drogich butów, które niestety nie są refundowane przez NFZ. Uwielbia zwierzęta. Lubi czytać, ma mnóstwo naukowych książek. W szkole nie sprawia kłopotów, jest lubiany i szanowany przez swoich kolegów
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych